Na tejto stránke nájdete

Čo a kedy navštíviť

Záhrada

otvorené nonstop

V našom areáli nájdete vonkajší tichý priestor s posedením, ktorý sme prebudovali na verejne prístupnú Komunitnú záhradu. Na jej zveľaďovaní neustále pracujeme a pribúdajú na nej nové veci. Nájdete tu napríklad sochy V znamení doby, Dievča z Austrálie…, rôzne inštalácie ako Zrkadlová generácia, ktorú vytvoril tím Borci zo IV. ZŠ v Detve a je určená na vaše selfie, na plote sa vždy nachádza Výstava fotografií, súčasťou záhrady je aj Keška pre nadšencov geochatchingu, Fontánky, či Altánok.

Galéria

počas otváracích hodín

Aktuálne výstavy nájdete vždy na stránke s Programom a verejnosti sú prístupné počas otváracích hodín a počas prebiehajúcich podujatí.

Hlavné výstavy nájdete na poschodí, no vždy nájdete nejakú výstavu aj na schodišti.

Galéria pozostáva z veľkej a malej výstavnej miestnosti a chodby, avšak ďalšie vystavené diela sú súčasťou všetkých miestností v Arteske.

Podujatia

podľa programu

V našej dramaturgii sa zameriavame prevažne na prejavy súčasného umenia vo všetkých jeho podobách. V našej ponuke nájdete divadlo, súčasný tanec, performance a koncerty profesionálnej a alternatívnej scény, no nechýbajú ani detské predstavenia.

Avšak nemusíte sa toho obávať, pretože súčasťou programu sú diskusie s účinkujúcimi, kde máte možnosť dozvedieť sa všetko, čo vás zaujíma.

Aktivity

podľa programu

Ako komunitné centrum poskytujeme, okrem umeleckých podujatí, priestor komunitným aktivitám, ktoré realizujú spolupracujúce organizácie.

Nájdete u nás diskusie na aktuálne spoločenské témy, remeselné a fotografické workshopy, tvorivé dielne a aktivity pre deti, utorkovú jógu, nepravidelné Kino Inak.

Miesto u nás má celoročná Fotoškola, od októbra do decembra každoročný Festival fotografie, nácviky rómskeho súboru.

Klubovňa

počas podujatí

Klubovňa je priestor na vnútorné posedenie a pozostáva z dvoch miestností, z ktorých jedna je fajčiarska. Zatiaľ je prístupná hlavne počas a po podujatiach a pri iných aktivitách.

Súčasťou klubovne je pokladňa, knižnica, bar a nájdete tu aj rôzne spoločenské hry.

V bare vám radi spravíme kávičku, čaj a varenú čokoládu, ale k dispozícii sú aj nealkoholické nápoje, radlery, pivo a víno.

Workshopka a sála

podľa dohody

Workshopka je priestor s vybavením pre tvorivé a vzdelávacie aktivity.

Ak potrebujete tvoriť, lepiť, maľovať, strihať, kresliť, šiť, vyrábať, ale aj plánovať, vzdelávať sa, jednorazovo, či pravidelne, stačí si dohodnúť voľný termín.

Sála je priestor s kompletným vybavením pre podujatia.

Ak potrebujete usporiadať komorné podujatia, diskusiu, prezentáciu, alebo hľadáte priestor na jógu, pilates, jednorazovo, či pravidelne, príďte si zistiť možnosti.

Otváracie hodiny

pondelokzatvorené
utorokzatvorené
streda15:00 – 19:00
štvrtok15:00 – 19:00
piatok15:00 – 19:00
sobota15:00 – 19:00
nedeľa15:00 – 19:00

Adresa a trasa

Dom umenia Arteska
Partizánska 63, 962 12 Detva
Slovakia

Ako sa k nám dostanete

AUTOM

Ak sa vyberiete po diaľnici, tak zídete z diaľnice na výjazde Detva a na kruhovom objazde odbočíe hneď na prvý výjazd. Na najbližšej križovatke odbočíte doľava.

Ak idete po starej ceste, tak od Zvolena zídete z kruhového objazdu druhým výjazdom a odbočíte na najbližšej križovatke vľavo.

Ak idete po starej ceste od Lučenca, tak na prvej križvatke za tabuľou Detva odbočíte vpravo.

Ďalej už pokračujete zo všetkých smerov rovnako po hlavnej ceste cca 2,5 km. Po ľavej strane uvidíte oranžovú budovu s obchodmi a hneď za ňou odbočíte naľavo na parkovisko.

AUTOBUSOM

Od autobusovej stanice je to k nám ešte 2,8 km a preto Vám odporúčame nájsť si ďalší autobus z autobusovej stanice na zastávku Detva, Zelenina. Zo zastávky už stačí iba pokračovať v smere jazdy autobusu a po ľavej strane nás po asi 50 m zbadáte. Vchod je cez drevenú bránu.

V prípade, že by ste sa aj napriek vzdialenosti rozhodli pre pešiu prechádzku, tak treba počítať približne so 45 minútovou cestou:

Z autobusovej stanice sa vyberte smerom k Hotelu Detva. Za hotelom odbočte doľava na Pioniersku a na konci doprava na Štúrovú. Prejdite okolo Kultúrneho domu a za ním odbočte doľava. Pokračujte po Obrancov mieru stále rovno, až sa na konci napojíte na hlavnú M.R.Štefánika. Pokračujte stále po hlavnej ceste cca 1,5 km, až kým nás po ľavej strane neuvidíte.

VLAKOM

Od vlakovej stanice je to k nám ešte 3,2 km a preto Vám odporúčame nájsť si autobus zo zastávky Detva, železničná zastávka na zastávku Detva, Zelenina. Zastávka Detva, železničná zastávka sa nachádza v smere na Lučenec po ceste popri trati cca 50m po ľavej strane. Zo zastávky už stačí iba pokračovať v smere jazdy autobusu a po ľavej strane nás po asi 50 m zbadáte. Vchod je cez drevenú bránu.

V prípade, že by ste sa aj napriek vzdialenosti rozhodli pre pešiu prechádzku, tak treba počítať približne so 55 minútovou cestou:

Z vlakovej stanice sa vyberte smerom cez železničné priecestie a pokračujte až k hlavnej ceste. Prejdite cez cestu a vydajte sa smerom k Lidlu. Prejdite popred Lidl a pokračujte stále po hlavnej ceste, až kým nás po cca po 2,5 km po ľavej strane neuvidíte.

Sledujte nás

Ďakujeme za podporu

Podujatia v Dome umenia Arteska
z verejných zdrojov podporil
a hlavným partnerom je
Fond na podporu umenia

Projekt Kino Inak
je realizovaný s finančnou podporou
Banskobystrického
samosprávneho kraja

Prenájom priestorov
za zníženú cenu podporilo
zastupiteľstvo mesta Detva

Partneri